Część III - Wybory w 2008 r.

Powiadom znajomego:

Wybory

W dniu 14 grudnia 2008 roku, w naszym Kole odbyło się Zebranie Sprawozdawczo – wyborcze, w którym uczestniczyło 86 członków przy stanie liczebnym koła 214 osób.

Zebranie prowadził kol. Tadeusz Bożek, a gośćmi zaproszonymi byli: przedstawiciel Zarządu Okręgu PZW kol. Józef Bablok, oraz przedstawiciel HKW z Dąbrowy Górniczej kol. Piotr Stencel.

Wymienieni wyżej goście wręczyli odznaczonym członkom naszego koła przyznane przez Okręg PZW „Medale za zasługi w rozwoju wędkarstwa” oraz „Złote odznaki z wieńcami” kolegom: Krzysztof Mzyk i Tadeusz Bożek. Ponadto, uhonorowali 20 osób Medalami okolicznościowymi za pracę na rzecz Koła.

Zebranie w głosowaniu wybrało nowego Prezesa Koła, Zarząd , Komisję rewizyjną i Sąd koleżeński na okres czteroletniej kadencji tj. Na lata 2009 – 2012.

Skład ukonstytuowanych władz Koła PZW nr 94

Pluta Jan                                        - członek sądu

Poklękowski Jan                             - członek sądu

03.jpg

Sąd Koleżeński, a raczej jego reprezentacja w osobie Przewodniczącego na najwyższym stopniu podium.

Dokonaliśmy prezentacji członków wybranych do władz Koła, na lata 2009 - 2012. Jest to praca odpowiedzialna, trudna, ale i satysfakcjonująca.

Życzymy wybranym, samych sukcesów na niwie organizacyjnej, społecznej, środowiskowej i sportowej.

Rybaczówka

Po otrzymaniu w dniu 15.07.1987 r. zezwolenia od Kombinatu Metalurgicznego Huta Katowice, na objęcie patronatem stawu „Grajdołek”, zarząd Koła wybudował nad stawem pomieszczenie gospodarcze. Była to drewniana budka, w której przechowywano narzędzia gospodarcze, urządzenia do koszenia traw, oraz inne materiały potrzebne do utrzymania stawu i brzegów        w należytym stanie technicznym i estetycznym.

Po kilkunastu latach eksploatacji, słabej jakości pomieszczenie, było często plądrowane przez wandali i złodziei , dlatego obecny Zarząd Koła w dniu 6.01.2009 r. powziął decyzję o remoncie pomieszczenia gospodarczego i przekształcenia go w Rybaczówkę. Prace remontowe wykonane zostały sposobem gospodarczym we własnym zakresie przy znacznej pomocy sponsorów i trwały od stycznia do marca 2009 roku. Koordynatorem i zarazem kierownikiem przebudowy był kol. Zbigniew Olejarz, zaś współpracownikami koledzy :Józef Sojka, Stanisław Nęcek, Marian Wojtaczka, Roman Paszcza, Dariusz Materla, Zbigniew Jara, Zenon Proksa, Janusz Pluta.           W ramach robót wykonano kompleksową przebudowę istniejącego budynku, który w chwili  oddania do użytku w przeddzień nowego sezonu wędkarskiego, przedstawia poniższa fotografia :

04.jpg

Dodatkowo w 2009 roku, wykonano gigantyczną pracę polegającą na zabudowaniu rurociągu doprowadzającego wodę do zbiornika „Grajdołek”. Rurociąg ten, pozwala nam uzupełniać braki wody w stawie w czasie suszy, dokonywać częściowej wymiany wody, co korzystnie wpływa na możliwość wycierania się ryb, różnych gatunków i na ich kondycję zdrowotną. Aby uwiarygodnić, że staw nasz obfituje w ta...akie ryby prosimy spojrzeć na poniższe zdjęcie.

05.jpg

Karp 84 cm.