Część X - Sezon 2012 r.

Powiadom znajomego:

Rok 2012

Wiosenne słońce przywitało uczestników zawodów, rozpoczynających nowy „sezon wędkarski 2012”.

„Zawody otwarcia” z 14 kwietnia br. Wygrał kol. Czesław Bigaj, drugie miejsce zajął kol. Zbigniew Jara, a trzecie kol. Roman Bogacz.

WIOSNA

Wiosenny wietrzyk niesie

melodię z pośród trzcin

pewnie to śpiewa Trzciniec brunatny

może i ważka z nim?

Zawody o „Mistrza Koła-2012”

Odbyły się w dniu 6 maja 2012 roku.

Po raz pierwszy, seniorzy wędkowali przez 4 godziny. Wiosenna pogoda trochę słoneczna, trochę wietrzna, nie przeszkadzała zawodnikom w rywalizacji.

I tak „Mistrzami Koła” w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria: kadet-      Mateusz Śliwiński

junior-      Mateusz Słowiak

młodzież- Grzegorz Mysiura

kobiety-    Lidia Kisiel

senior-      Grzegorz Fudała

43.jpg

oto zwycięzcy zawodów w kategorii kobiet i seniorów.

2 czerwca 2012 roku, pod patronatem Związku Zawodowego NSZZ  „Solidarność” ZG- Sobieski, zorganizowaliśmy Zawody wędkarskie dla dzieci, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Po pochmurnym poranku na rozpoczęcie zawodów, zakończenie było już przy pięknej słonecznej pogodzie.

23.06.2012r. Koło nasze na stawie „GRAJDOŁEK” zorganizowało

zawody wędkarskie  o „Puchar Polski Osób Niepełnosprawnych”.

W zawodach brało udział siedemnaście osób, w tym dwie kobiety.

Zwycięzcami zawodów zostali,      w kategorii , :

mężczyzn  -  Sławomir Przybysz -   Skierniewice

kobiet       -  Hanna  Kajdan        -    Azoty-Puławy

45.jpg

Oto zawodnicy wraz z opiekunami.

Towarzyskie  Zawody Nocne dla członków naszego Koła odbyły się 30.06 / 1.07.2012r. Zwycięzcą tych zawodów został kol. Rajski Henryk, ale największą rybę złowił kol. Rudolf Goj.

7 lipca 2012 r. Przy upalnej pogodzie , w temperaturze ok. 35 stopni C zorganizowaliśmy Zawody wędkarskie „o Puchar Prezesa PKW SA” Mimo tak wysokich temperatur, ryby brały znakomicie. Zwycięzca, kol. Grzegorz Fudała zdobył 2385 punktów.

Drugie miejsce wywalczył  Piotr Odrzywołek, trzecie – Andrzej Porwit, czwarte – Beniamin Kozub, piąte – Zbigniew Jara, szóste – Kazimierz Fila, siódme – Kamil Kisiel.

Po zakończonych zawodach, przyjemnie było zjeść posiłek w cieniu         pod zadaszeniem wiaty.

47.jpg

Na zdjęciu : Prezes PKW SA  Kazimierz Grzechnik w otoczeniu zwycięzców zawodów i sponsora Roberta Śmierciak.

Jak corocznie, opiekun młodzieży naszego Koła kol. Zbigniew Jara, prowadził wakacyjną szkółkę wędkarską dla dzieci, w której uczestniczyło 34 kursantów. W dniu 29 sierpnia przy słonecznej pogodzie odbyły się zawody wędkarskie podsumowujące okres szkolenia. W rywalizacji brało udział 29 dzieci Zwycięzcą zawodów został Mikołaj Mulka, II miejsce zdobył Oliwier Kubiak, a III -Grzegorz Biskup.

48.jpg

Dzieci w akcji.

Drużynowe Zawody wędkarskie o „Puchar Prezydenta Miasta Jaworzno” odbyły się 21 października 2012 r. W zawodach brało udział 5 pięcioosobowych drużyn. W tym roku rywalizację wygrała drużyna Koła PZW Nr 106  Dąbrowa Narodowa. Zwycięski „Puchar” wręczał V-ce Prezydent Miasta Jaworzno Tadeusz Kaczmarek.

50.jpg

Gospodarska wizyta.

Ostatnie zawody wędkarskie sezonu 2012 „o Puchar Prezesa Koła” odbyły się w czasie ulewnego deszczu przy temperaturze około 4 stopni C. To jednak nie zniechęciło  zawodników” wędkarze to twarde sztuki”. W zawodach brało udział 23 osoby. Zwycięzcą został kol. Andrzej Porwit,  II- miejsce zajął kol. Roman Bogacz, a III- kol. Tomasz Kus.

Pozostał tylko smutek – lecz wiosna i radość znów wrócą tu.

Kadencja nasza kończy się

i rządów jej dobiega kres

wnet „nowa władza” przejmie ster

by „Koło” mogło toczyć się.

Wiele się działo w Kole wędkarskim

przez okres czterech lat

opisaliśmy w „Naszej Kronice”

by mógł to poznać świat.

Dziś w inne ręce przekazujemy

historię Koła na kartach tych

aby utrwalać dalszy ciąg zdarzeń

Koła i ludzi związanych z nim.

Opracowanie „Kroniki” oraz Wierszyków do Kroniki

J.E. Oleś